prezent na wielkanoc
Najlepsze książki dla młodzieży na prezent na Wielkanoc

Najlepsze książki dla młodzieży na prezent na Wielkanoc

Książka to idealny prezent na Wielkanoc 2022. W tym artykule przedstawię kilka fajnych propozycji jakie książki można kupić nastolatkom na święta wielkanocne.

Najlepsze książki dla młodzieży- romanse

1. “Rywalki” Kiera Cass– dla wybranych dziewczyn Eliminacje są szansą na zmienienie dotychczasowego życia. To właśnie dzięki nim mogą wkroczyć do pałacu i wziąć udział w rywalizacji na żonę księcia. Tylko Ami nie chce zostać jego wybranką. Kobieta nie chce zostawić swojej ukochanej rodziny i chłopaka Aspena. Lecz, gdy Ami spotyka Maxona, przystojnego księcia, zaczyna mieć wątpliwości pewne wątpliwości.

2. “Do wszystkich chłopców, których kochałam” Jenny Han-  Lara Jean trzyma w pudełku listy miłosne, które napisała do swoich obiektów westchnień. Takich listów było pięć. Dziewczyna nigdy ich nie wysłała. Aż pewnego razu, ktoś ukradł pudełko. Chłopcy, których kiedyś darzyła uczuciem Lara otrzymują listy.

3. “The Kissing Booth Beth Reekles– Rochelle jest piękną dziewczyną, która jeszcze się nie całowała. Noah to nieprzewidywalny podrywacz. Dziewczyna postanawia zorganizować budkę z całuskami na szkolnym festiwalu. Rochelle nie wiem, że tam przeżyje swój pierwszy pocałunek i to jeszcze z Noah. Czy uczucie, które rodzi się między nimi przetrwa?

Najlepsze książki dla młodzieży- fantasy

4. “Geekerella. Kopciuszek, który był geekiem” Ashley Poston– Elle jest geekiem. Uwielbia Strafield, serie science-fiction. Gdy główna bohaterka dowiaduje się o konkursie na cosplay, wie, że musi w nim wziąć udział. Z zaoszczędzonych pieniędzy i w kostiumie jej taty, jedzie w podróż po wygraną

5. “Akademia dobra i zła” Soman Chainani– Sofia to piękna dziewczyna, która zawsze pamięta o dobrych uczynkach. Wydawać by się mogło, że dziewczyna jest idealną kandydatką na księżniczkę. Natomiast jej przyjaciółkę Agatę, każdy uważa za wiedźmę. Kiedy obie dziewczyny zostają porwane do akademii dobra i zła, następuje pewna pomyłka. Agata dostaje się do akademii dobra, a Sofia do akademii zła. Ale czy tą zamianę można uznać za pomyłkę? Podsumowanie

Wszystkie te książki, które przedstawiłam są warte uwagi. Przede wszystkim wszystkie te powieści mają świetnie wykreowanych bohaterów i ciekawą fabułę.